Before&after like a boss

Witam!
Miałam przyjemność nieco odmienić wizerunek mojej szefowej :) Największa zmianą są włosy, jak widać prosty zabieg, a w moment odejmuje lat. Przy makijażu dla osoby dojrzałej zazwyczaj możemy się spotkać z kilkoma utrudnieniami. Najczęściej są to zmarszczki mimiczne, nierównomierny koloryt skóry i opadające powieki (jak widać powyżej) dodatkowo w poniższym przypadku musimy dołączyć makijaż do okularów.


Kilka rad:

1. Baza. Najlepiej wygładzająca; dłużej utrzyma makijaż, unikniemy "świecenia się" i "wałkowania" podkładu.

2. Korektor. Dobrym wyborem będzie lekki, płynny korektor; w przeciwnym wypadku podkreślimy zmarszczki pod oczami. Możemy dodać korektor rozświetlający pod łukiem brwiowym. 
W przypadku mocnego zaczerwienienia stosujemy korektor zielony w celu zneutralizowania tego efektu. (u Pani Jagody nie było takiej potrzeby)

3. Podkład. Jak wyżej-lekki. Nie chcemy podkreślać zmarszczek.

4. Puder. Matujący, sypki bądź w kamieniu.

5. Brwi. Wyczesujemy i podkreślamy cieniem dopasowanym do koloru włosów.

6. Cienie. Zdecydowanie wybieramy cienie matowe. Zaczynamy od najjaśniejszego cienia w wewnętrznym kąciku do najciemniejszego, który rozcieramy również na opadającą powiekę. Dzięki temu uda nam się tę "poduszkę" nie co ukryć.

7. Rzęsy. Moim zdaniem dobrze podkręcone i wytuszowane rzęsy dają spektakularny efekt, otwierają oko i nieco maskują opadające powieki.

8. Róż. Wybieramy jasne, świeże kolory, które dodadzą młodzieńczego blasku :) Raczej unikamy bronzera.

9. Usta. Nie bójcie się odważnych kolorów! Dobrze dopasowana do typu kolorystycznego szminka nada całemu makijażowi wyrazistości i będzie przyciągać wzrok :)

 Wybaczcie mi jakość zdjęć-telefonem robione ;p
Foundation: AA Make up Cover 109;
Concealer: Hean - 101 Porcelain, Eveline - Art Scenic 04 light;
Powder: Eveline Anti-Shine Complex 32 natural;
Lashes: Lovely Pump Up;
Eyes/eyebrows: makeup revolution romantic smoked palette, / Hean 405 hot chocolate;
Blush: Hean Satin Blush - 10